Towers Watson Media

Nasza historia

Historia wspólnych wartości
Silne skupienie na kliencie, nacisk na pracę zespołową, niezachwiana uczciwość, wzajemny szacunek oraz ciągłe dążenie do doskonałości to wartości leżące u podstaw bogatej historii Willis Towers Watson. Wielu z klientów jest z nami od naszych początków. Czy przyszli do nas po raz pierwszy po usługi pośrednictwa, czy też potrzebowali aktuariusza, zostali przyjęci z szacunkiem, silnym poczuciem obrony oraz z naciskiem na doskonałość. Wartości te nadal określają nasze podejście do biznesu oraz naszą relację z klientami — teraz i w przyszłości.

Narodziny pośrednictwa ubezpieczeniowego oraz zawodu aktuariusza
1828 — Henry Willis rozpoczął swoją karierę jako kupiec sprzedający towary importowane za prowizję w Wielkiej Brytanii na Giełdzie Bałtyckiej w Londynie. 
1841 — Willis uzyskał członkostwo w Lloyd’s, gdzie rozpoczął pośredniczenie w zakresie ubezpieczeń dla ładunków towarów, które sprzedawał za prowizję. W ramach rozwoju tego przedsiębiorstwa zaangażował on się w działalność w zakresie kadłubów, budując swoją pozycję w branży ubezpieczeń w transporcie morskim oraz zakładając Henry Willis & Company. 
1865 — założony został poprzednik firmy doradczej aktuariuszy Fackler & Co. w Nowym Jorku. 
1878 — Reuben Watson założył R. Watson & Sons, najstarszą na świecie firmę aktuariuszy, gdy Manchester Unity of Oddfellows wybrała go w tym samym roku na aktuariusza. Manchester Unity pozostaje klientem do dziś — jak i wielu z naszych najwcześniejszych klientów usług aktuariusza oraz pośrednictwa. 
1889 — Peter Fackler pomógł w utworzeniu Amerykańskiego Stowarzyszenia Aktuariuszy, poprzednika współczesnego Stowarzyszenia Aktuariuszy. Aktuariusze doradczy firmy mają długą historię zaangażowania w stowarzyszenia zawodowe, służąc w komitetach i zarządach, oraz pomagając w kształtowaniu zawodu aktuariusza. Do dziś pozostajemy jedną z największych na świecie firm zatrudniających aktuariuszy.

Tworzenie sobie miejsca na czele naszych branż
1896 — firma Henry Willis & Co. rozwinęła relację z firmą Johnson & Higgins z USA, która zapewniła Willis dostęp do rynku amerykańskiego. 
1898 — firma Henry Willis & Co. połączyła się z Faber Brothers, tworząc Willis, Faber & Co oraz rozwinęła ogromne konto morskie, rzekomo największe portfolio pośrednictwa na świecie. 
1928 — firma Willis Faber & Company połączyła się z Dumas & Wylie Limited, tworząc Willis, Faber & Dumas. 
Druga dekada XX w. — po uchwaleniu Ustawy o ubezpieczeniu społecznym w 1911 r. firma Watson & Sons stała się wiodącym doradcą rządu brytyjskiego w dziedzinie programów ubezpieczenia społecznego. 
Lata 20. XX w. — Walter Forster, założyciel poprzednika firmy, znany także jako „ojciec planowania emerytalnego”, sprzedał jeden z pierwszych głównych planów ubezpieczenia emerytalnego Eastman Kodak Company. 
1934 — założona została firma Towers, Perrin, Forster & Crosby (TPF&C). Na początku działała jako dział reasekuracji i ubezpieczeń na życie, a w końcu zaczęła specjalizować się w ubezpieczeniach emerytalnych, pośrednictwie reasekuracyjnym oraz planach świadczeń dla pracowników.

Przystosowywanie się do coraz bardziej połączonego świata
1943 — Birchard Wyatt utworzył Wyatt Company, doradczą firmę aktuariuszy, w Waszyngtonie. 
1950 — firma Fackler & Co. została przejęta przez Wyatt Company. 
Lata 50. XX w. i później — prywatne plany emerytalne nadal zwiększały swoją popularność, co doprowadziło do rozkwitu działalności aktuariuszy po obu stronach Atlantyku i umocniło naszą pozycję wśród największych mocy w pośrednictwie aktuariuszy w Europie i w Ameryce Północnej. 
Lata 60. XX w. — TPF&C rozwinęła swoje usługi, by włączyć w nie opiekę zdrowotną, odszkodowania oraz doradztwo organizacyjne 
1976 — firma Willis, Faber & Dumas została wprowadzona na Londyńską Giełdę, nadając swój status wiodącego w Wielkiej Brytanii specjalistycznego pośrednika.

Rozwój globalny i dodawanie możliwości
Lata 70. i 80. XX w. — zmiana w przepisach oraz rosnące koszty świadczeń dla pracowników w USA spowodowały dalsze zapotrzebowanie na specjalistyczną wiedzę aktuariuszy. 
Lata 80. XX w. — dział reasekuracji Willis poszerzył się i po raz pierwszy przesłonił pośrednictwo morskie. 
1986 — firma Towers, Perrin, Forster & Crosby przejęła firmę Tillinghast, Nelson & Warren z siedzibą w Atlancie. 
1987 — firma Towers, Perrin, Forster & Crosby zmieniła nazwę na Towers Perrin. 
Lata 90. XX w. — firma Willis, Faber & Dumas wkroczyła do USA jako pośrednik detaliczny poprzez fuzję z Corroon & Black, plasując ją na czwartym miejscu wśród największych na świecie pośredników ubezpieczeniowych. 
1995 — firmy R. Watson & Sons oraz The Wyatt Company zawarły porozumienie, tworząc Watson Wyatt i łącząc swoje globalne zasoby. 
1995 — firma Willis nabyła udziały w wysokości 33% u francuskiego pośrednika Gras Savoye. 
1997 — firma Willis Corroon została sprywatyzowana przez Kohlberg Kravis Roberts w transakcji wartej 1,4 miliarda USD. 
1998 — działalność Willis otrzymuje jedną wspólną nazwę: Willis Group. 
2000 — firma Watson Wyatt została wprowadzona na Giełdę Nowojorską.

Pomaganie naszym klientom w odnoszeniu sukcesów w coraz bardziej niepewnym świecie
2001 — Willis Group została wprowadzona na Giełdę Nowojorską oraz odnotowała silny rozwój. 
2006 — wprowadzona została Willis Research Network jako największa na świecie współpraca instytucji akademickich i sektora finansowego. 
2008 — obecność w USA Willis Group podwoiła się dzięki przejęciu Hilb Rogal & Hobbs o wartości 2,1 miliarda USD. 
2010 — w fuzji równorzędnych partnerów firmy Towers Perrin oraz Watson Wyatt połączyły się, tworząc Towers Watson. 
2012 — firma Towers Watson przejęła Extend Health i weszła na rynek giełdowy w zakresie prywatnej opieki zdrowotnej w USA. 
2015 — Willis Group wykorzystała swoje prawo nabycia pozostałej części Gras Savoye i zgodziła się nabyć 85% Miller, wiodącego, niezależnego hurtowego pośrednika ubezpieczeniowego z Londynu. 
2016 — Willis Group oraz Towers Watson łączą się i stają się Willis Towers Watson.

 

Tel. +48 22 318 82 00

Fax +48 22 318 81 01

Napisz do nas