Towers Watson Media

Willis Towers Watson otwiera
nowe biuro w Kazachstanie

GLOBAL, listopad 2018 r. — Willis Towers Watson (spółka notowana na giełdzie NASDAQ: kod akcji WLTW), wiodąca na skalę światową spółka specjalizująca się w świadczeniu doradztwa, pośrednictwa oraz dostarczaniu rozwiązań wzmocniła swoją obecność w Kazachstanie otwierając tam nowe biuro w celu obsługi lokalnych klientów.

Po otrzymaniu zezwolenia od organu nadzoru, Willis Towers Watson, oddział w Kazachstanie, może prowadzić działalność w zakresie ubezpieczeń i reasekuracji na tym kluczowym dla Azji Środkowej rozwijającym się rynku.

Dzięki nowemu podmiotowi Willis Towers Watson będzie zdolny zaoferować w sposób bardziej bezpośredni szeroką gamę swoich usług oraz doświadczenia i wiedzy fachowej zarówno na rzecz zarówno lokalnych jak i globalnych klientów zainteresowanych Kazachstanem. Do tej pory Willis Towers Watson prowadziło działalność w Kazachstanie poprzez pomniejsze przedstawicielstwo.

Dyrektorem biura Willis Towers Watson w Kazachstanie został Omarkhan Tleugabilov, który zarządza pięcioosobowym zespołem w centrali w Ałmaty.

Pamela Thomson-Hall, Dyrektor Willis Towers Watson dla regionu Europy Środkowej i Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki (CEEMEA) stwierdziła: „Cieszę się z zaangażowania naszej firmy w ten rynek o wysokim potencjale rozwoju otwierając tam nowe biuro, tworząc zespół oraz strategię działalności. Mamy tam silną bazę istniejących klientów w zakresie reasekuracji, którzy aktualnie koncentrują swoją działalność na sektorze zasobów naturalnych oraz infrastruktury. Obecnie naszą ambicją jest, aby bazując na tym fundamencie rozwijać naszą działalność w kierunku ostatecznego zdobycia stosunkowo niezbadanych części rynku kazachskiego”.

Omarkhan Tleugabilov stwierdził: „Nasze nowe biuro pozwoli nam być bliżej naszych klientów i perspektyw rozwoju, oraz umożliwi nam skuteczniejsze dostarczanie naszego globalnego doświadczenia oraz rozwiązań na terenie Kazachstanu – największej gospodarki Azji Środkowej. Kazachski rynek ubezpieczeniowy jest stosunkowo słabo spenetrowany, co ulega zmianie w miarę wzrostu i dojrzewania gospodarki w Kazachstanie”.

O WILLIS TOWERS WATSON
Willis Towers Watson (NASDAQ: WLTW) jest wiodącą, globalną firmą w branży doradztwa i pośrednictwa ubezpieczeniowego, dostarczającą rozwiązania i pomagającą klientom na całym świecie w przekształcaniu ryzyka w ścieżkę rozwoju. Korzenie Willis Towers Watson sięgają 1828 roku, firma obecnie zatrudnia 40 tysięcy pracowników w ponad 140 krajach.
Opracowujemy i dostarczamy rozwiązania służące zarządzaniu ryzykiem, optymalizujące korzyści, rozwijające talenty oraz zwiększające siłę kapitału, aby chronić i wzmacniać zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne. Nasze unikalne podejście pozwala nam dostrzec newralgiczne punkty pomiędzy talentami, zasobami a pomysłami – to dynamiczna formuła, która prowadzi do osiągania satysfakcjonujących wyników w biznesie.
Wspólnie uwalniamy potencjał. Więcej informacji dostępnych pod linkiem willistowerswatson.com

OSOBA KONTAKTOWA DLA MEDIÓW:
Globalnie: Paul Platt: +44 (0)20 3124 7659  |  paul.platt@willistowerswatson.com

Joanna Suszczyk

Dyrektor Marketingu

Tel. +48 22 318 89 90

Napisz do nas

Joanna Suszczyk